Історія будівництва

 

Влітку 1986 р., з метою вирішення житлової проблеми, молоді спеціалісти виробничого об’єднання «Білоцерківшина» організували при комітеті комсомолу ініціативну групу щодо створення молодіжного житлового комплексу (МЖК). Невдовзі цю ідею підхопила молодь заводів гумотехнічних виробів, комбінату «Будіндустрія», тресту «Білоцерківхімбуд» та деяких інших .

Починання було підтримано і міськвиконкомом. Знайшовся і замовник (міський відділ капітального будівництва) та пайовики (об’єднання «Білоцерківшина», комбінат «Будіндустрія», виробниче взуттєве об’єднання, м’ясокомбінат, домобудівний комбінат, міськвиконком). Заявили про свій намір приєднатися до них механічний та завод азбестотехнічних виробів. Генеральним підрядником стало в 1989 р. проектно-будівельне об’єднання «Білоцерківжитлобуд».

1987 р. прийнято рішення про будівництво у четвертому мікрорайоні міста першого МЖК. До нього мали ввійти чотири житлові будинки на 426 квартир, торговельно-побутовий та фізкультурно-оздоровчий комплекси, кафе на п’ятдесят місць, АТС на 1000 номерів. На території МЖК передбачено також приміщення для вечірніх ясел, майстерні для виготовлення речей побутового вжитку. Поза тим, кожна родина отримувала свій окремий льох. А згідно з розробленою соціальною програмою комплексу планувався широкий розвиток кооперативів з обслуговування мешканців мікрорайону та міста.

Проект комплексу, який розробляли фахівці Білоцерківської філії УкрНДІПцивільсільбуду, був закінчений лише на початку 1988 року. У проекті один з житлових будинків виявився готельного типу, що викликало подив у організаторів МЖК, бо ніхто з майбутніх мешканців не погоджувався отримувати «малосімейку», коли інші матимуть зручні сучасні квартири. Інша затримка вийшла внаслідок зволікання міськвиконкомом зі знесенням старих будинків, на місці яких мав вирости МЖК.

Серед інших проблем була відсутність чіткого розподілу обов’язків між радою директорів підприємств-пайовиків і оргкомітетом МЖК. До того ж рада директорів зайняла пасивну позицію. Жодного разу керівники підприємств-пайовиків не збиралися разом, щоб допомогти оргкомітету вирішувати його проблеми. А тим часом один з пайовиків – домобудівний комбінат — навіть відмовився від участі в будівництві комплексу.

Будівельні роботи розпочались в 1989 р., проте станом на вересень з 530 тисяч карбованців будівельно-монтажних робіт, було освоєно лише десяту частину. Будівельні матеріали МЖКбудівці заробляли, в основному, на відпрацюванні так званої трудової програми. Приміром, перший будівельний загін працював у цехах і на об’єктах домобудівного комбінату, звідки отримував панелі.

Монтаж першого будинку був завершений наприкінці першого півріччя 1990 р., по завершенні якого передбачалося розпочати будівництво овочесховищ, дитячого кафе та підстанції АТС. На нараді в міськвиконкомі (11 квітня) було вирішено забезпечити житлом у першу чергу всіх бійців комсомольсько-молодіжних будівельних загонів МЖК, що відпрацювали трудову програму.

Керівництво МЖК у 1990 р. працювало над ідеєю зведення другого житлового комплексу «Росичі» й свого будівельного тресту «МЖКбуд». Вигода створення тресту полягала в тому, що, крім виконання робіт господарським способом, трест виступав ще й додатковим підрядником у місті.

У 1985 р. фахівцями філії УкрНДІпроцивільсільбуду був спроектований мікрорайон № 5 житлового масиву Леваневського площею 29 гектарів. Він розташовувався у трикутнику між проспектом Леніна та вулицями Шевченка і Павличенко. Мікрорайон мав складатися з трьох груп будинків.

На початку 1987 р. бригада М. Бережанського з ДБК стала до спорудження нульового циклу 233-квартирного будинку на проспекті Леніна . Того ж року на вулиці Шевченка зводився 53-кватирний житловий будинок .

Всього впродовж 20 років забудови масиву Леваневського в його 53 будинках відсвяткували новосілля 31975 осіб. Ними були, переважно, працівники шинного комбінату .

 

 

 

 

Закрите акціонерне товариство МЖК-БУД

Витоки сучасного ТОВ МЖК-БУД БЦ йдуть з 1986 р., коли в Радянському Союзі була проголошена програма Житло-2000, якою передбачалось забезпечити кожну родину окремою квартирою або будинком до 2000 року. В другій половині 1980-х рр. завдяки цій програмі розвивались усі види житлового будівництва за рахунок державних асигнувань, на кошти підприємств і організацій, господарським способом, молодіжні житлові комплекси (МЖК), індивідуальне та кооперативне будівництво[i].

Влітку 1986 р. з метою вирішення житлової проблеми білоцерківської молоді фахівці виробничого об’єднання “Білоцерківшина” організували при міському комітеті комсомолу ініціативну групу для створення МЖК. Невдовзі цю ідею підхопила молодь заводів гумотехнічних виробів, комбінату “Будіндустрія”, тресту “Білоцерківхімбуд” тощо.

1987 р. вирішили збудувати у четвертому мікрорайоні міста перший будинок МЖК. Проект комплексу, який розробляли фахівці білоцерківського філіалу УкрНДІПцивільсільбуду, був закінчений лише на початку 1988 року. Будівельні роботи розпочались 1989 р., а в червні 1990 року Білоцерківське МЖК на вул. Некрасова, 84, завершило будівництво першого десятиповерхового житлового будинку для членів родин МЖК та Білоцерківського СУІнжбуду.

Головою штабу МЖК об’єднання Білоцерківшина у 1987-1990 рр. був Сергій Володимирович Чопенко, заступником голови оргкомітету міського МЖК – Сергій Олексійович Мандриченко (1989-1990 рр., очолив МЖК у 1990 р.). У 1990 р. в МЖК почав працювати Віктор Петрович Яровий. Впродовж півроку завдяки його ініціативі та організаційним зусиллям було створено будівельну бригаду (бригадир Іван Іванович Батура), куплено і відремонтовано три автомобілі для перевезення будматеріалів, збудована половина овочесховища (з поквартирними секціями).

1990 р. у керівництва МЖК виникла ідея створення будівельної організації МЖК-БУД. Практичної форми вона набула зусиллями В. П. Ярового і головного інженера Білоцерківського СУІнжбуду Леоніда Давидовича Розенфельда. Ця ідея була втілена в життя 29 грудня 1990 р. появою малого підприємства МЖК-БУД, назва якого говорила про головну мету його створення – спорудження житла та об’єктів соціального призначення для молоді. Засновниками стали Білоцерківське МЖК і СУІнжбуд. Влітку 1991 р. зі складу засновників вийшло Білоцерківське МЖК, а в кінці того ж року – СУІнжбуд. У грудні 1991 р., згідно з рішенням загальних зборів колективу, підприємство перетворилося на мале будівельне підприємство “МЖК-БУД”. Всі працівники (52 особи) стали співвласниками цього підприємства. Воно увійшло до асоціації МЖК України.

Спочатку підприємство орендувало приміщення у колишнього БМУ-62, що знаходилося на вул. Запорожця поруч з Одеською трасою. Його першою задачею стало створення власної бази, яку споруджували всім колективом у вихідні. За короткий термін на майданчику площею в 1 га (на місці сучасної бази МЖК-БУД за адресою вул. П. Запорожця, 363, був смітник) розмістилися автотранспортний парк, столярний цех, ангари, складські і офісне приміщення. На виробничій базі розміщується дільниця комплектації нестандартними виробами, майданчик для складування будівельних матеріалів з козловим краном, автопарк, АЗС, механічні майстерні з адміністративно-побутовими приміщеннями, цех металопластикових і столярних виробів, пилорама, кафе на 20 місць, інші технічні та складські приміщення. Офіс організації у 2003-2007 рр. знаходився у будинку № 5 на вул. Гагаріна, а зараз – в будинку № 9 на вул. Шолом-Алейхема.

Основним напрямком діяльності МЖК-БУД є будівництво цегляних та монолітнокаркасних будинків під ключ. Основними спеціальностями на підприємстві є мулярі, монтажники, арматурники, бетонярі, столяри, зварювальники, сантехніки, екскаваторники, бульдозеристи, електрики, водії, слюсарі, електромонтажники.

З першого дня візитівкою підприємства є якісне будівництво за європейськими стандартами. МЖК-БУД одним з перших на Білоцерківщині розробив і впровадив схему будівництва житла за рахунок інвестицій населення. У МЖК-БУД сформовано свої будівельні бригади, які добре оснащені власною будівельною технікою. Роботи ведуться у так званому замкненому колі – діють майстерні з ремонту транспортних засобів і засобів малої будівельної механізації, а також столярний і ремонтний цехи.

Впродовж 1990-х рр. будівельні матеріали доставлялися власним транспортом з різних регіонів України. Возили з Мукачевого (мала механізація, спецодяг тощо), Закарпаття (мармур, мармурова крихта), Львівщини (лицьова цегла), Слов’янська (керамічна плитка, лицьова цегла), Маріуполя (лицьова цегла), Житомирщини (пиломатеріали, граніт), Корюківки (шпалери) тощо. Лише з початку 2000-х рр. у Києві та області з’явилася нова мережа складів будматеріалів, з появою якої відпала необхідність організовувати закупівлі по цілій Україні.

Підприємство співпрацює з такими субпідрядними організаціями як БСУ-548 (сантехнічні роботи, Генріх Львович Полонський) та БМУ-3 (оздоблювальні роботи, Павло Миколайович Москальчук). Для забивки паль запрошується “Фундамент-буд” (Анатолій Миколайович Грабовський), благоустроєм території та монтажем зовнішньої каналізації займається “Білоцерківводбуд” (Петро Петрович Бахчеван), установкою ліфтів – “Ліфтмонтаж”. Підрозділи “МЖК-БУД” також підтримують стосунки з Білоцерківський ДБК. Субпідрядними організаціями також є ТОВ “Спецавтоматика”, ТОВ “Регулятор”, ТОВ “Новий облік”, ПП БНМ-5, ПП “Баксан”, НМЦ “Вертикаль”, ТОВ “Марвел-буд”, ТОВ “Спецгазмонтаж” тощо.

Свою діяльність “МЖК-БУД” розпочало з будівництва, реконструкції та ремонту невеликих об’єктів у Білій Церкві та Білоцерківському районі. Впродовж 1991-1992 рр. підприємством побудовані будинок пристарілих в с. Чупира, у 1991 р. – корівник в с. Людвинівка, в 1992 р. – гараж і майстерня з ремонту сільськогосподарських машин у Чупирі, а також проведена реконструкція кількох цехів на Шинному заводі № 2 у Білій Церкві. У 1993 р. був побудований комплекс гаражів на масиві Леваневського, а в 1994-1995 рр. – комплекс гаражів на Таращанському масиві.

Тоді ж підприємство побудувало власне кафе Ювентус, назване на честь італійського футбольного клубу, фанами якого є працівники підприємства. Кафе стоїть на трасі Київ-Одеса. Внутрішнє оздоблення виконане у стилі чорно-білої смугастої форми італійців.

У 1994 р. “МЖК-БУД” отримало перше серйозне замовлення – будівництво адміністративного корпусу для Білоцерківської філії “Промінвестбанку”. 7 вересня 1994 р. на будівельному майданчику була забита перша паля, а 20 грудня 1995 р. банківські службовці справляли новосілля в сучасному фешенебельному корпусі. Ця споруда розпочала новий етап у архітектурному розвитку Білої Церкви, позначивши перехід від стандартних сірих споруд до неординарних, яскравих будівельних рішень. За спорудження офісу Промінвестбанку фірма отримала у 1996 р. диплом I ступеня Держкомбуду України і другу загальноукраїнську премію Всеукраїнського конкурсу на кращі будинки і комплекси житлово-цивільного та промислового призначення.

Серед наступних об’єктів, побудованих МЖК-БУД, слід відзначити будинки № 5 і 26 на вул. Гагаріна, житлові будинки на вул. Академіка Кримського, що на Піщаному масиві, та на вул. Шолом-Алейхема, пров. Ковальському, вул. Фастівській. В 2005-2006 рр. закінчено будівництво нового приміщення податкової адміністрації на бул. 50-річчя Перемоги, побудоване офісне приміщення на пл. Торговій № 10, кілька АЗС, зокрема, на вул. Київській у Білій Церкві та у с. Митниця. Проведені реконструкції та капітальний ремонт будинку МРЕВ на вул. Толстого та банку Аваль на вул. Клінічна. За межами міста працівники “МЖК-БУД” збудували магазин у с. Піщана, цілу вулицю у с. Томилівка, звели фельдшерсько-акушерський пункт у с. Пологи і церкву в с. Ковалівка Васильківського району, а також комплекс житлових будинків у с. Шамраївка Сквирського району.

Завдяки надійній репутації МЖК-БУД вийшов в 1999 р. на столичний ринок. З 2003 р. підприємство є однією з важливих структурних одиниць корпорації Столиця.Одним з перших київських проектів була побудова емжекабудівцями двох житлових будинків у районі Княжий Затон (працювали в субпідряді з Київміськбуд). Працюючи на субпідрядних роботах з “Київміськбуд-1”, “Київміськбуд-3”, домобудівельними комбінатами № 1 та 4 емжекабудівці побудували станом на кінець 2004 р. понад 10 житлових будинків у Києві. Будували також 9-ти, 16-ти та 23-поверхові житлові будинки на проспекті Героїв Сталінграду, 6 (Оболонь). На той час на київський ринок припадало 80% обсягу робіт підприємства. Наступного року будівельники звели там паркінг на 374 машиномісць, готельно-розважальний комплекс, п’ятиповерхові житлові будинки. 2009 р. працівники МЖК-БУД оформлювали інтер’єр банного комплексу на Оболоні.У 2001 р. працівниками МЖК-БУД проводилося будівництво цегляного житлового будинку неподалік Києва – у м. Вишгород.

Окрім київського будівельного ринку, ЗАТ МЖК-БУД почало освоювати і черкаський. Слід відмітити будівництво у тамтешньому житловому мікрорайоні Митниця-2.Станом на 2008 р. структура проектного портфеля МЖК-БУД була такою: на київський ринок припадало 60% обсягу робіт, ще по 20% – на Білу Церкву та Черкаси.

Загалом за 23 роки на будівельному ринку України МЖК-БУД звело понад 50 житлових будинків. Йдеться як про приватні котеджі, так і висотки – аж до 25-поверхівок. Спорудило церкву у с. Ковалівці та виконало оздоблення в двох церквах, збудувало та реконструювало 16 об’єктів промисловості та два об’єкти соціального призначення, 31 автозаправну станцію в Білій Церкві та області.З недавніх проектів, реалізованих МЖК-БУД, слід згадати комплекс на 1200 корів з доїльним залом типу карусель у с. Острійки.

Технічно дуже складним стало будівництво церкви св. великомученика Георгія на Замковій горі в Білій Церкві. Замовником виступив Благодійний фонд Костянтина Єфименка. Проект накреслив архітектор В’ячеслав Валерійович Міщенко. Будівельні роботи розпочато восени 2011 р., коли, після перенесення на нове місце пам’ятника великому князю київському Ярославу Мудрому та досить масштабних археологічних досліджень (проведені експедицією Інституту археології НАН України), був викопаний котлован та закладено фундамент. Цегляна кладка була закінчена у червні 2013року. Ця велична споруда демонструє дуже високий рівень майстерності колективу МЖК-БУД.

Практично всі будівлі, які були побудовані на Білоцерківщині, проектували місцеві архітектори Юрій Бабич, В’ячеслав Міщенко та Володимир Кузьмін. У жовтні 2002 р. на раді архітекторів областей України, проведеній Держбудом, були відзначені роботи перших двох зодчих.

Підтримуючи сільськогосподарське виробництво, ЗАТ МЖК-БУД у 1999 р. виступив засновником ТзОВ Агрофірма Глушки в Білоцерківському районі, яке зараз є одним з провідних господарств району. З 2006 р. товариство має у своєму складі, як структурний підрозділ, також сільськогосподарське підприємство ТзОВ Острійківське.

Своїми успіхами “МЖК-БУД завдячує, насамперед, злагодженому і дружному колективу. Спочатку він налічував 22 працівників (разом з керівництвом і бухгалтерією). На кінець 1997 р. працювало вже 150 осіб, наприкінці 2000 р. – вже близько 200, на початку 2006 р. – 500, на початку 2007 р. – понад 600, а у 2008 р. – близько 800 працівників. Серед інженерно-технічних працівників 90% мають вищу інженерно-будівельну освіту, більше половина бригадирів має середню спеціальну освіту.

Колектив внесено до Золотої книги українського підприємництва. Підприємство має ліцензію Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України практично на всі види робіт.

Першим директором був Сергій Іванович Ковтун, який перед цим працював начальником дільниці спецмашин СУІнжбуду. У березні 1996 р. на звітно-виборчих зборах директором обрано Віктора Петровича Ярового, який у 1997 р. став головою правління, а Сергія Івановича Ковтуна призначено першим заступником директора. Впродовж 2009-2011 рр. директором працював Анатолій Васильович Кривошеєв, а з 2011 р. – Олег Анатолійович Стрельчук.

Згодом заступниками директора з будівництва були Микола Володимирович Даровський, Сергій Васильович Федоряко, Анатолій Васильович Кривошеєв, Юрій Андрійович Перев’язко.

Членами колективу МЖК-БУД за майже чверть століття було багато висококласних фахівців. Згадати всіх у цій книзі неможливо, тому подаємо тут лише вибраний перелік за посадами:

– головний інженер: Віктор Петрович Яровий, Анатолій Петрович Бількевич, Микола Володимирович Даровський;

– заступник головного інженера: Євген Вікторович Яровий;

– головні бухгалтери: Олена Олексіївна Паранюк, Домніка Іванівна Федоряко, Наталя Василівна Довгаль;

– начальник столярного цеху: Сергій Луцький;

– начальник ремонтного цеху: Віктор Боканча;

– начальники дільниці: Володимир Іванович Дуденок, Сергій Вікторович Ільяшенко, Петро Іванович Крупа;

– виконроби та майстри: Віталій Львович Семизоров, Василь Олексійович Панасюк, Павло Володимирович Панов, Віталій Володимирович Головай, Олексій Гаврилович Загоруй, Сергій Михайлович Оліферчук, Степан Максимович Розколудько, Андрій Андрійович Бачинський, Володимир Костянтинович Горовий, Михайло Костянтинович Чернов, Борис Костянтинович Чернов, Денис Петрович Кліванський, Віталій Васильович Сухорук;

– бригадири: Микола П. Борсук, Віктор М. Євчук, Сергій С. Жовтило, Петро С. Зінченко, Олександр Корнієнко, Віктор Курилович, Андрій Руденко, Іван Іванович Батура, Микола В. Павліченко, Вадим Якубович;

– робітники: автокранівник Михайло Оліферчук, водії Олександр Коваль, Ю. В. Марценюк, М. П. Ємець, М. Максименко, електромонтажники П. А. Колесник, С. А. Лаврушко, зварювальник М. А. Огородник, машиніст баштового крана М. П. Воронюк, столяр Ф. Г. Москаленко, екскаваторники В. Бурлака, В. Шепель, бульдозерист В. Мацюк, зварювальник Ю. Соболь, екскаваторник В. Рубленко.

Автор : btamedia

Контактна інформація

Юридична адреса:
Україна, 09100, м.Біла Церква
вул. Петра Запорожця, 363
Поштова адреса:
Україна, 09100, м.Біла Церква
вул. Шолом Алейхема, 9
Тел/факс:
(04563) 5-89-53
(04563) 3-10-53
(04563) 3-10-54
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Докладніше

WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

S5 Box

Login

Register

Яндекс.Метрика