Історія будівництва

 

Влітку 1986 р., з метою вирішення житлової проблеми, молоді спеціалісти виробничого об’єднання «Білоцерківшина» організували при комітеті комсомолу ініціативну групу щодо створення молодіжного житлового комплексу (МЖК). Невдовзі цю ідею підхопила молодь заводів гумотехнічних виробів, комбінату «Будіндустрія», тресту «Білоцерківхімбуд» та деяких інших .

Починання було підтримано і міськвиконкомом. Знайшовся і замовник (міський відділ капітального будівництва) та пайовики (об’єднання «Білоцерківшина», комбінат «Будіндустрія», виробниче взуттєве об’єднання, м’ясокомбінат, домобудівний комбінат, міськвиконком). Заявили про свій намір приєднатися до них механічний та завод азбестотехнічних виробів. Генеральним підрядником стало в 1989 р. проектно-будівельне об’єднання «Білоцерківжитлобуд».

1987 р. прийнято рішення про будівництво у четвертому мікрорайоні міста першого МЖК. До нього мали ввійти чотири житлові будинки на 426 квартир, торговельно-побутовий та фізкультурно-оздоровчий комплекси, кафе на п’ятдесят місць, АТС на 1000 номерів. На території МЖК передбачено також приміщення для вечірніх ясел, майстерні для виготовлення речей побутового вжитку. Поза тим, кожна родина отримувала свій окремий льох. А згідно з розробленою соціальною програмою комплексу планувався широкий розвиток кооперативів з обслуговування мешканців мікрорайону та міста.

Проект комплексу, який розробляли фахівці Білоцерківської філії УкрНДІПцивільсільбуду, був закінчений лише на початку 1988 року. У проекті один з житлових будинків виявився готельного типу, що викликало подив у організаторів МЖК, бо ніхто з майбутніх мешканців не погоджувався отримувати «малосімейку», коли інші матимуть зручні сучасні квартири. Інша затримка вийшла внаслідок зволікання міськвиконкомом зі знесенням старих будинків, на місці яких мав вирости МЖК.

Серед інших проблем була відсутність чіткого розподілу обов’язків між радою директорів підприємств-пайовиків і оргкомітетом МЖК. До того ж рада директорів зайняла пасивну позицію. Жодного разу керівники підприємств-пайовиків не збиралися разом, щоб допомогти оргкомітету вирішувати його проблеми. А тим часом один з пайовиків – домобудівний комбінат — навіть відмовився від участі в будівництві комплексу.

Будівельні роботи розпочались в 1989 р., проте станом на вересень з 530 тисяч карбованців будівельно-монтажних робіт, було освоєно лише десяту частину. Будівельні матеріали МЖКбудівці заробляли, в основному, на відпрацюванні так званої трудової програми. Приміром, перший будівельний загін працював у цехах і на об’єктах домобудівного комбінату, звідки отримував панелі.

Монтаж першого будинку був завершений наприкінці першого півріччя 1990 р., по завершенні якого передбачалося розпочати будівництво овочесховищ, дитячого кафе та підстанції АТС. На нараді в міськвиконкомі (11 квітня) було вирішено забезпечити житлом у першу чергу всіх бійців комсомольсько-молодіжних будівельних загонів МЖК, що відпрацювали трудову програму.

Керівництво МЖК у 1990 р. працювало над ідеєю зведення другого житлового комплексу «Росичі» й свого будівельного тресту «МЖКбуд». Вигода створення тресту полягала в тому, що, крім виконання робіт господарським способом, трест виступав ще й додатковим підрядником у місті.

У 1985 р. фахівцями філії УкрНДІпроцивільсільбуду був спроектований мікрорайон № 5 житлового масиву Леваневського площею 29 гектарів. Він розташовувався у трикутнику між проспектом Леніна та вулицями Шевченка і Павличенко. Мікрорайон мав складатися з трьох груп будинків.

На початку 1987 р. бригада М. Бережанського з ДБК стала до спорудження нульового циклу 233-квартирного будинку на проспекті Леніна . Того ж року на вулиці Шевченка зводився 53-кватирний житловий будинок .

Всього впродовж 20 років забудови масиву Леваневського в його 53 будинках відсвяткували новосілля 31975 осіб. Ними були, переважно, працівники шинного комбінату .

 

 

 
Автор : btamedia

Контактна інформація

Юридична адреса:
Україна, 09100, м.Біла Церква
вул. Петра Запорожця, 363
Поштова адреса:
Україна, 09100, м.Біла Церква
вул. Шолом Алейхема, 9
Тел/факс:
(04563) 5-89-53
(04563) 3-10-53
(04563) 3-10-54
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Докладніше

WEBSITE.WS - Your Internet Address For Life™ <p> Your browser does not support frames. Continue to <a href="https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws">https://www.website.ws/wc_landing.dhtml?domain=ucoz.ws</a>.</p>

S5 Box

Login

Register

Яндекс.Метрика